Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Program wieloletni ,,Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2023 – Moduł II

Utworzono dnia 29.05.2023

        

Uprzejmie informujemy, że na realizację zadania publicznego w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2023 – Moduł II Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu ,,Senior+” Gmina Czerwieńsk otrzymała dofinansowanie w wysokości 61 036,00 zł.

Całkowity koszt realizacji zadania publicznego w 2023 roku wynosi 231 060,84 zł.

Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

czytaj dalej na temat: Program wieloletni ,,Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2023 – Moduł II

POMOC/ WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE – Psycholog Mobilny w miejscu zamieszkania na terenie powiatu zielonogórskiego

Utworzono dnia 08.05.2023

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze w ramach udziału w projekcie „Prawo do życia w świecie bez przemocy” oferuje wsparcie psychologiczne dla osób objętych szeroko pojętym kryzysem, z terenu powiatu zielonogórskiego.

POMOC/ WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE – Psycholog Mobilny w miejscu zamieszkania na terenie powiatu zielonogórskiego

Jeśli..

 • Jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy,
 • Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem/narkotykami,
 • Trudno jest Ci poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby,
 • Doświadczasz choroby, z którą sobie nie radzisz,
 • Niepokoi Cię to, co dzieje się w Twoim związku/ rodzinie,
 • Doświadczyłeś rozpadu związku/ rozwodu,
 • Miałeś nieszczęśliwy wypadek, lub ktoś z Twoich bliskich miał,
 • Borykasz się z problemami życiowymi i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić,
 • Straciłeś pracę/ źródło stałego dochodu,
 • Byłeś świadkiem lub ofiarą przestępstwa,
 • Utraciłeś sens życia.

... i nie potrafisz poradzić sobie z obecną sytuacją, potrzebujesz pomocy i wsparcia,
skontaktuj się pod numerem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
tel. +68 452-75-51 lub tel. +48 535-404-921 
i zapytaj o wsparcie psychologa w miejscu swojego zamieszkania.

 

Wsparcie to jest udzielane w ramach działania projektu pn. "Prawo do życia w świecie bez przemocy" Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze. Projekt będzie realizowany do 30.09.2023 r.

 

*Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Fundusze Norweskich
podejmowanych działań w obszarze świadczenia pomocy i wsparcia

Działanie nr 7 – „Działania wspierająco - pomocowe zwiększające możliwości działań w 8 powiatach”
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

                           

czytaj dalej na temat: POMOC/ WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE – Psycholog Mobilny w miejscu zamieszkania na terenie powiatu zielonogórskiego

Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

Utworzono dnia 01.03.2023

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku informuje, że wzorem lat ubiegłym realizuje zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego pn. „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023.

Gminie Czerwieńsk ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 przyznano kwotę 104.388,00 zł.

czytaj dalej na temat: Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023

Utworzono dnia 01.03.2023

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku informuje, że realizuje zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2023.

Gminie Czerwieńsk ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2023 przyznano kwotę 718.598,00 zł.

czytaj dalej na temat: Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023

Relacja z wręczenia nagród dla laureatów konkursu profilaktycznego "Kierunek - rodzina bez przemocy"

Utworzono dnia 26.01.2023

Dnia 18.01.2023 r. w siedzibie Dziennego Domu Senior+ odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród dla laureatów konkursu profilaktycznego „Kierunek – rodzina bez przemocy”, którego organizatorem był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Czerwieńsku. Spotkanie poprowadziła Beata Przymus – Przewodnicząca Zespołu. Celem konkursu było budowanie w świadomości społecznej wizerunku rodziny bez przemocy i propagowanie bezpiecznego środowiska rodzinnego.

Komisja konkursowa doceniła prace dzieci i młodzieży za pomysłowość, wartość merytoryczną i estetyczną oraz przekaz edukacyjny. Na konkurs nadesłano 28 prac z 5 placówek edukacyjnych Gminy Czerwieńsk. Nagrodzone prace zostały wydrukowane w formie plakatów i będą rozpowszechnione na terenie Gminy Czerwieńsk w ramach akcji profilaktycznej.

czytaj dalej na temat: Relacja z wręczenia nagród dla laureatów konkursu profilaktycznego "Kierunek - rodzina bez przemocy"

Konkurs

Utworzono dnia 20.12.2022

Informujemy, że dnia 13 grudnia 2022 roku odbyły się obrady komisji konkursowej, która oceniła plakaty wykonane w ramach konkursu profilaktycznego przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod hasłem „KIERUNEK – RODZINA BEZ PRZEMOCY”. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i obejrzenia przepięknych prac naszych dzieci.

czytaj dalej na temat: Konkurs

Nowelizacja ustawy o dodatku węglowym

Utworzono dnia 16.11.2022

Niniejszym informujemy, że zostały wprowadzone zmiany do ustawy o dodatku węglowym i ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Nowelizacja ustaw polega na tym, że jest możliwość złożenia ponownego wniosku o przyznanie dodatku węglowego lub dodatku dla gospodarstw domowych przez gospodarstwa domowe, których wcześniejszy wniosek został załatwiony odmownie lub pozostawiony bez rozpoznania. 

Termin na ponowne złożeniu wniosku upływa w dniu 30 listopada 2022 r.

czytaj dalej na temat: Nowelizacja ustawy o dodatku węglowym

Dodatek dla gospodarstw domowych

Utworzono dnia 16.11.2022

Informujemy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwieńsku, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4 można składać wnioski na dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła (pellet drzewny, drewno kawałkowe, inny rodzaj biomasy, gaz skroplony LPG, olej opałowy) w terminie do  dnia 30 listopada 2022 roku.

Wnioski złożone po dniu 30 listopada 2022 roku pozostawione zostaną bez rozpatrzenia.

czytaj dalej na temat: Dodatek dla gospodarstw domowych

Dodatek węglowy

Utworzono dnia 16.11.2022

Informujemy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwieńsku, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4 można składać wnioski na dodatek węglowy w terminie do  dnia 30 listopada 2022 roku.

Wnioski złożone po dniu 30 listopada 2022 roku pozostawione zostaną bez rozpatrzenia.

czytaj dalej na temat: Dodatek węglowy

Zaproszenie do składania ofert na zadanie usługi REHABILITACJA dla uczestników projektu pn. „Transformacja społeczno-zawodowa”

Utworzono dnia 29.09.2022

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku, w związku z realizowanym projektem współfinansowanym ze środków Unii Eruropejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020 z zakresu Osi Priorytetowej 7 Równowaga społeczna, Działania: 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej

zaprasza do składania ofert na zadanie: Rehabilitacja w ramach projektu pn. "Transformacja społeczno-zawodowa".

 

czytaj dalej na temat: Zaproszenie do składania ofert na zadanie usługi REHABILITACJA dla uczestników projektu pn. „Transformacja społeczno-zawodowa”

Konkurs w ramach profilaktyki przeciwdziałania przemocy „Kierunek – rodzina bez przemocy”

Utworzono dnia 29.09.2022

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Czerwieńsku zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów placówek oświatowych do udziału w konkursie na plakat w ramach profilaktyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod hasłem „Kierunek – rodzina bez przemocy”. Adresatem konkursu są dzieci i młodzież z terenu Gminy Czerwieńsk (w czterech grupach wiekowych, od przedszkola po szkołę średnią).

Prace konkursowe należy przesyłać lub składać osobiście do 30 listopada 2022 r. do godz.15.00 na adres: Zespół Interdyscyplinarny w Czerwieńsku, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4, 66-016 Czerwieńsk z dopiskiem: Konkurs „Kierunek – rodzina bez przemocy”.

czytaj dalej na temat: Konkurs w ramach profilaktyki przeciwdziałania przemocy „Kierunek – rodzina bez przemocy”

Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2022

Utworzono dnia 20.07.2022

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku informuje, że realizuje zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022.

Gminie Czerwieńsk ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022 przyznano kwotę 589.968,00 zł.

czytaj dalej na temat: Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2022

Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022

Utworzono dnia 20.07.2022

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku informuje, że wzorem lat ubiegłym realizuje zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego pn. „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022.

Gminie Czerwieńsk ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022 przyznano kwotę 89.760,00 zł.

czytaj dalej na temat: Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022

Drogi Seniorze, zapraszamy na webinar "Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie"

Utworzono dnia 11.04.2022

Uprzejmie informujemy, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Komendą Główną Policji (KGP),w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, w bieżącym roku organizuje w formie webinarium cykl spotkań skierowanych do seniorów:

1.      Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie
2.      Jak i czy inwestować za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych
3.      Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne

czytaj dalej na temat: Drogi Seniorze, zapraszamy na webinar "Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie"

Ośrodek Pomocy Społecznej

w Czerwieńsku

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4

66-016 Czerwieńsk 

tel. 68 327 83 37 

e-mail ops@czerwiensk.pl

 

 

Godziny urzędowania:

pn. 8:00 - 16:00

wt. - pt. 7:00 - 15:00

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 39

W poprzednim miesiącu: 224

Wszystkich: